ד״ר מיקי כץ

עריכה לשונית וספרותית

 

052-2212242

 

עריכה לשונית וספרותית


כתבתם סיפור קצר/ רומן עב כרס / מאמר שיווקי לעלון פרסומת או לאתר באינטרנט, אבל... אתתם חשים שקיים פער בין הרעיון הקסום שהגיתם ובין האופן שבו הוא "מונח" על הנייר. משהו אבד בדרך. המילים לא הסתדרו בצורה שקיוויתם והמסר איבד מתוקפו ומקסמו.
קשה  "להניח את האצבע" על המקום המסויים שבו הדברים לא עברו אבל אתם מרגישים ש"זה לא זה".
כאן נכנס לתמונה העורך הלשוני והספרותי. העורך מבין – לא את מה שאמרת – כי אם את מה שרצית לומר. הוא מוצא את הביטוי הנכון, את המילה המתאימה, את הדימוי ההולם וכבמטה קסם בונה את המשפט, הפסקה, הסיפור – בדיוק כפי שראיתם אותם בעיני רוחכם.
זאת ועוד, הוא רואה את הפגימות הקטנות, הנסתרות מן העין הבלתי מקצועית.  הפתגמים המשובשים,  המקומות שבהם נשמטו הא הידיעה, וו החיבור, הפסיק, הנקודה והנקודתיים. לכאורה, דברים קטנים ולא נחשבים, אבל הקורא חש את הדברים וככל שרבות הפגימות כך יורד ערכו של הכתוב בעיניו.

על כן...
אם ברצונכם להציע את כתב היד שלכם להוצאה לאור, עשו עמו חסד ומסרו אותו  לעריכה מקצועית טרם המשלוח לבית ההוצאה. התגובה שתקבלו מבית ההוצאה תהיה שונה לחלוטין!
אם אתם עומדים לפרסם את המוצר שלכם או את השירות שאתם מציעים באתר, בעיתונות הכתובה או בעלון פרסומת, שלחו את הקטע הפרסומי לעריכה לשונית טרם פרסומו – אם ברצונכם לזכות ביחס רציני מצד קהל הלקוחות.

גם אם עברית היא שפת אמכם, גם אם הנכם משוכנעים כי אתם שולטים היטב במלאכת הכתיבה והניסוח, תמיד דרוש ליטוש מקצועי, אשר ימנע מכם פרסום של מסמך שאינו מהוקצע וידאג לשדרג את הכתוב כך שהמסר יועבר בצורה הטובה ביותר והמטרה שלשמה הוא נכתב – אכן תושג..