ד״ר מיקי כץ

עריכה לשונית וספרותית

 

052-2212242

 

סדנת הכתיבה של ד"ר מיקי כץ

בקרוב מחזור חדש בתל-אביב!


לכל אדם סיפור וכולנו מספרי סיפורים מלידה, אך לא כולנו יודעים זאת... על כן, כמנחת סדנת הכתיבה, תפקידי לסייע בגילוי הכשרונות והיכולות של כולנו ובמתן כלים לצורך הוצאתם מן הכוח אל הפועל. סדנת הכתיבה  בהנחייתי  הינה סדנה חווייתית אשר במהלכה נוצרים קשרים אישיים בין המשתתפים הזוכים לקבל זה מזה תמיכה, עצה טובה ומקורות השראה.  

הסדנה הינה בת עשרה מפגשים ומחירה 1,250 ₪ למשתתף.
לנרשמים עד 20 בינואר – הנחה של  10%  
 

בין הנושאים שיידונו במהלך הסדנה:

  • כתיבה חושנית - לראות, לשמע, להריח, למשש ולטעום  
  • מסגרת: המקום והזמן  
  • דמויות -  דמות ראשית, דמויות משנה  נקודת המבט •
  • המבנה - אכספוזיציה, נקודת מפנה, שזירת העלילה, הפואנטה, סיום והתרה  
  • מקורות ההשראה  
  • אמצעים סגנוניים  
  • שכתוב, עריכה, ביקורת  
  • סיכום ופרידה


על עצמי:

הנני בוגרת אוניברסיטת בר אילן - המחלקה לספרות משווה. את הדוקטורט כתבתי בנושא "תהליכים בתפישת הזמן של הגיבור ברומן על סף האלף השלישי". לאחר קבלת התואר השתלמתי בביבליותרפיה ובהנחיית קבוצות. כיום אני עורכת לשונית וספרותית בהוצאה לאור ומעבירה הרצאות וסדנאות בנושאים שונים
 

ל   ה   ת   ר   א   ו   ת ! ! 
 

לפרטים נוספים ולהרשמה

התקשרו 052-2212242
​​או מלאו שלחו את הטופס הקשר

סדנאות הכתיבה

 

מבקשים עניין בחיים?  התפתחות אישית והעשרה? חדוות יצירה? חברותא נעימה? עידוד והקשבה?

 

כל זאת ועוד תמצאו בסדנת הכתיבה אשר תפתח בחודש אפריל בהנחייתי.
בסדנא נקבל כלים לכתיבת סיפורים קצרים או כל סוגה ספרותית אחרת המדברת אל לבנו. נדון במקורות ההשראה שלנו ובאופן שבו נוכל לתת דרור ולבטא את עצמנו בכל דרך שהיא.
האינטרקציה בין משתתפי הסדנא מוסיפה עניין, מאפשרת קבלת משוב מיידי ונעשית באווירה נעימה וחברותית.


כל אלה הופכים את סדנת הכתיבה שלי למוקד של עניין ולמקור השראה למשתתפיה.

המחזור הבא ייפתח בחודש  אפריל מיד לאחר חג הפסח.
לפרטים נוספים אתם מוזמנים לפנות אלי בכתובת המייל שלי: MIKYKA@GMAIL.COM
או דרך האתר
 

 "לכל אדם יש סיפור" ואין לדעת מתי יבקש הסיפור לפרוץ החוצה. זאת  ועוד, בכל אדם טמון  הכישרון לספר סיפור, בין אם זהו סיפורו האישי ובין אם זהו סיפור שהוא יציר הדמיון.
כולנו מספרי סיפורים מלידה, אך לא כולנו יודעים זאת...
על כן, מנחה סדנת הכתיבה כמוהו כמיילדת: ההיריון כבר שם, הצירים הגיעו, אך יש צורך ביד מסייעת, מדרבנת מצד אחד ומשרת בטחון מן הצד השני.

 

במהלך התרגילים המתבצעים בסדנת הכתיבה רוכשים התלמידים, שהם בעצם כותבי הסיפורים, מיומנויות חדשות-ישנות כגון: אמנות ההתבוננות בסביבה, אמנות ההקשבה לשיח של הדמויות (אמיתיות ודמיוניות), פיתוח רגישות למשלבים השונים של השפה  ובעיקר, התחברות אל מקורות ההשראה הרבים, הפנימיים והחיצוניים,  אשר עד כה היו נסתרים מן העין.הסדנא בנויה תוך התאמה למגוון אוכלוסיות:

 

סדנאות לבני-נוער

בסדנת הכתיבה לבני נוער רוכשים בני הנוער כלים המאפשרים להם להביא לידי ביטוי את הנושאים המעסיקים אותם ביותר בתקופת חיים זו, כגון: גיבוש הזהות האישית, התמודדות עם מסגרות כמו בית-הספר והצבא, יחסי הורים וילדים ועוד.
 

סדנאות לבוגרים

סדנאות אלה מותאמות לתקופת חיים זו הסוערת והדינמית. אך טבעי הוא כי  הדילמות המאפיינות את השלב הזה של החיים, הלחצים המשפחתיים והאתגרים הגדולים בעולם התעסוקה -  מוצאות כאן את ביטויין. אך לא רק זאת, הסדנאות מאפשרות לכותבים להמריא אל מעבר למציאות היום-יומית ולהפליג למחוזות חפץ רחוקים...
 

סדנאות המותאמות לבני הגיל השלישי

בתקופה זו  של חייהם רבים מבני הגיל השלישי מבקשים לכתוב את ספר הזיכרונות האישי שלהם ובאמצעותו להעביר את המורשת המשפחתית לדורות הבאים. בסדנאות המותאמות לבני גיל השלישי נעשית ההנחיה תוך מתן כבוד למטען הידע והתובנות הרב שרכשו בני הגיל השלישי עם השנים ומתוך אמפתיה  לרצונם "להשמיע את קולם".
 

כיצד מתנהלת הסדנא?​

משך כל סדנא הוא  בין עשרה לחמישה-עשר מפגשים ויש גם סדנאות המתפרשות על פני שנת לימודים.
כל מפגש אורך כשעתיים. בחלק הראשון של המפגש אני מציגה את הנושא של המפגש: הזמן בספרות, עקרונות בניית העלילה וכו'. הנושא מוצג הן מן הצד התיאורטי והן תוך כדי הדגמה ממקורות ספרותיים שונים.
בחלק השני של המפגש, אחדים מן המשתתפים מקריאים קטע מפרי עטם, מתוך "שיעורי הבית" אשר ניתנו במפגש הקודם. בהמשך מתקיים דיון  אודות קטע זה שבו מקבלים הכותבים משוב מחברי הקבוצה. יצוין כי הדיון נערך תוך מתן כבוד לכותבים ומטרתו – ביקורת בונה.
השילוב בין החלק העיוני-תיאורטי של הסדנא ובין החלק  המעשי, שבו כל אחד מן המשתתפים מקריא קטע או סיפור קצר מפרי עטו וזוכה לתגובה מיידית, הוא שילוב מנצח.
בוגרי הסדנא רוכשים מגוון כלים תיאורטיים ומעשיים ועם תום הסדנא הם יכולים "לצאת לדרך", למסע כתיבה אישי.
יש גם סדנאות המשך למתקדמים.